Home

The action begins in


ClassWeightNameClub/teamCountry
Begynder, Novice24Ivik PetersenAK JydenDEN
Begynder, Novice24Mohammed HusseinBK ThrottDEN
Begynder, Novice25Malou KnoblauchAK.DANDEN
Begynder, Novice26Tilde SamuelsenAlsiaDEN
Begynder, Novice26Otto RasmussenAK HermodDEN
Begynder, Novice27Lavrentiy MakarFagersta Championship Sports CenterSVE
Begynder, Novice27Marcus ToftAK JydenDEN
Begynder, Novice29Zune LindAK FremDEN
Begynder, Novice29Mahan NejatiBK OdinDEN
Begynder, Novice29Tobias JacobsenAlsiaDEN
Begynder, Novice29Mikkel PedersenAK FremDEN
Begynder, Novice30Magne ChristensenThor VejgaardDEN
Begynder, Novice32Dines BilligAK HermodDEN
Begynder, Novice32Vadim LopushnianAK FremDEN
Begynder, Novice32Charlie KristensenBK ThrottDEN
Begynder, Novice34AchmedThor VejgaardDEN
Begynder, Novice35Vilfred Neve AK HerosDEN
Begynder, Novice35Louie Wiess AK HerosDEN
Begynder, Novice36Benjamin SørensenAK JydenDEN
Begynder, Novice38Vitus Weiss AK HerosDEN
Begynder, Novice38Carl LøgstrupKIF BrydningDEN
Begynder, Novice40Victor ThorlundThor VejgaardDEN
Begynder, Novice42Sejer BilligAK HermodDEN
Begynder, Novice44Charles Gunnar Bostrom JohnsenLørenskogNOR
Begynder, Novice44Danny KlavsenFFIDEN
Begynder, Novice46Lasse Dalum KaalundThor VejgaardDEN
Begynder, Novice47Kevin PetersenAK JydenDEN
Begynder, NoviceViktor Jespersen BrinkCIKDEN
Begynder, NoviceYoussef HusseinBK ThrottDEN
Begynder, NoviceMartin KristensenBK ThrottDEN
Begynder, NoviceChristian BlangstedBK ThrottDEN
Begynder, NoviceSirius Vilfred WincentzCIKDEN
Begynder, NoviceSiemens JonathanASV KarthauseGER
Begynder, NoviceGilberto Rufus WincentzCIKDEN
Drenge, Boys25William ØbergBk hermod HorsensDEN
Drenge, Boys30Janick DittmannSAV TorgelowGER
Drenge, Boys30Zacarias Sigurd SlåstadLørenskogNOR
Drenge, Boys30Emil GustafssonKungsbacka BrottarklubbSVE
Drenge, Boys30Lucas Dionisie SlåstadLørenskogNOR
Drenge, Boys31Rachim DalnaevTV- Meppen 1912 e.V.GER
Drenge, Boys32William ThomsenBK ThrottDEN
Drenge, Boys34Máté van OsDe HalterNLD
Drenge, Boys34Maximillian BjergeHalden AKNOR
Drenge, Boys34Anton SchneiderHAC StralsundGER
Drenge, Boys34Martin LetvikLørenskogNOR
Drenge, Boys34Islambek AkhmadovKIF BrydningDEN
Drenge, Boys34Gustav SkovboAK.DANDEN
Drenge, Boys34Gustav Bjerregaard FalbergFFIDEN
Drenge, Boys34Baybatirov KerimVainakh EssalemBEL
Drenge, Boys34Rasmus MathiesenAarsDEN
Drenge, Boys34Jern JoghiDe HalterNLD
Drenge, Boys34Marc Gyldendal DavidsenFFIDEN
Drenge, Boys34Oscar BachFFIDEN
Drenge, Boys34Stamatios VorriasHerning BrydeklubDEN
Drenge, Boys34Santosh TharmalingamNorrtälje BKSVE
Drenge, Boys38Ariya BonyadiBK OdinDEN
Drenge, Boys38Ayad AlabadiAK JydenDEN
Drenge, Boys38Lasse NielsenAK HermodDEN
Drenge, Boys38Albert LawrenzHAC StralsundGER
Drenge, Boys38Abdui Malik UmarovKIF BrydningDEN
Drenge, Boys38Noah nedersøeBk hermod HorsensDEN
Drenge, Boys38Atacan Arici AK HerosDEN
Drenge, Boys38Artur GaasTV- Meppen 1912 e.V.GER
Drenge, Boys38Casper Kragh MathiesenFFIDEN
Drenge, Boys38ZVOLANEK PatrikKladnoCZE
Drenge, Boys38Illias LaaouinaDe HalterNLD
Drenge, Boys38Malik AdballahAK HermodDEN
Drenge, Boys38LUCKY LukasKladnoCZE
Drenge, Boys38Jonas Petersen AK HerosDEN
Drenge, Boys38Frederik UlriksenBK ThorDEN
Drenge, Boys38Markus Tofte MortensenA.I.RDEN
Drenge, Boys41Victor Kristiansen MichelsenOslo BryteklubbNOR
Drenge, Boys41SÁNCHEZ GasparKladnoCZE
Drenge, Boys41HANUSEK JanKladnoCZE
Drenge, Boys41Jard Even AasebyOslo BryteklubbNOR
Drenge, Boys41JIRKŮ FilipKladnoCZE
Drenge, Boys41Sirecanu AndrejTV- Meppen 1912 e.V.GER
Drenge, Boys41Kristoffer Birkeland-EriksenLørenskogNOR
Drenge, Boys41Nikita NeumannTV- Meppen 1912 e.V.GER
Drenge, Boys41Mathias Rasmussen AK HerosDEN
Drenge, Boys41Abdullah DalnaevTV- Meppen 1912 e.V.GER
Drenge, Boys41Sebastian NielsenFFIDEN
Drenge, Boys41Thomas LetvikLørenskogNOR
Drenge, Boys41Ilja PavlenkovVfL WolfhagenGER
Drenge, Boys41Victor LarsøBK ThorDEN
Drenge, Boys41Kristian KristensenBK ThrottDEN
Drenge, Boys41Mikkel LodahlHerning BrydeklubDEN
Drenge, Boys41Rasul BatalovHAC StralsundGER
Drenge, Boys42Mads BlenningAK HermodDEN
Drenge, Boys44Lors TimirbievBK Atlas FredrikstadNOR
Drenge, Boys44Hektor DanielsenBK VikingDEN
Drenge, Boys44KOCMANEK OndrejKladnoCZE
Drenge, Boys44KORINEK MartinKladnoCZE
Drenge, Boys44Marcus Ravn AK HerosDEN
Drenge, Boys44Mathias Holck AK HerosDEN
Drenge, Boys44Nazar ShrubkovskyiSAV TorgelowGER
Drenge, Boys48Kasper K. NielsenAK JydenDEN
Drenge, Boys48Jesse van WijkDe HalterNLD
Drenge, Boys48Viktor DahlHerning BrydeklubDEN
Drenge, Boys48Frederik Gagsch DallerupBK OdinDEN
Drenge, Boys48David PýchaOLYMP PrahaCZE
Drenge, Boys48Seifulah KhalimovKIF BrydningDEN
Drenge, Boys48Marco HansenAlsiaDEN
Drenge, Boys48JENISTA DominikKladnoCZE
Drenge, Boys48Silas HumleBK ThorDEN
Drenge, Boys52Emil SørensenFFIDEN
Drenge, Boys52LUCKY DominikKladnoCZE
Drenge, Boys52Bajsangur Dubaev BK VikingDEN
Drenge, Boys52Christian StyrbakBK OdinDEN
Drenge, Boys52Mikkel ClausenKIF BrydningDEN
Drenge, Boys52Elias HeydrichSAV TorgelowGER
Drenge, Boys55August DedenhartTV- Meppen 1912 e.V.GER
Drenge, Boys55Justin KriegTV- Meppen 1912 e.V.GER
Drenge, Boys57TURECEK MartinKladnoCZE
Drenge, Boys57Villas Christensen AK HerosDEN
Drenge, Boys57Daniel FutkoOLYMP PrahaCZE
Drenge, Boys57Benny MaaßSAV TorgelowGER
Drenge, Boys57Mark ReimersBK ThorDEN
Drenge, Boys57Matyáš VítovskýOLYMP PrahaCZE
Drenge, Boys62Mikkel Stensberg-PetersenAK.DANDEN
Drenge, Boys62Kristian FlinkVfL WolfhagenGER
Drenge, Boys62Ole SterningHAC StralsundGER
Drenge, Boys68Lucas PoulsenAK JydenDEN
Drenge, Boys68Endrit SezallariAK HermodDEN
Drenge, Boys68Marcus KofoedBK ThrottDEN
Drenge, Boys68Marcus PetersenBk hermod HorsensDEN
Drenge, BoysHanikel ErikASV KarthauseGER
Drenge, BoysHanikel KaiASV KarthauseGER
Drenge, BoysGusev IlyaASV KarthauseGER
Drenge, BoysHerfort AlexanderASV KarthauseGER
Drenge, BoysAbramian DavidASV KarthauseGER
Junior & Senior55Hamza ChanchiriBK OdinDEN
Junior & Senior55Dzhunid DubaevBK ThorDEN
Junior & Senior60Payton JacobsonTopper Wrestling ClubUSA
Junior & Senior60Magnus SkjølstrupAK FremDEN
Junior & Senior60Arvid NilssonKävlinge Furulunds BrottarklubbSVE
Junior & Senior60Mahde MontazarA.I.RDEN
Junior & Senior63Marcus YderholmBK ThrottDEN
Junior & Senior63Jonas Hammer LarsenBK OdinDEN
Junior & Senior63HORYA MykytaKladnoCZE
Junior & Senior67Joni HansenFFIDEN
Junior & Senior67Lucas HansenFFIDEN
Junior & Senior67Jakub PyzaraBK VikingDEN
Junior & Senior67Gilani DzortovVadsøNOR
Junior & Senior67Niclas SørensenBK VikingDEN
Junior & Senior67Eskil LarsenFauske AtletklubbNOR
Junior & Senior72Veljko JovanovicFauske AtletklubbNOR
Junior & Senior72Luckas SchrøderKIF BrydningDEN
Junior & Senior77Roman MolnarKIF BrydningDEN
Junior & Senior77Mads JuhlHerning BrydeklubDEN
Junior & Senior77Christian MapendanoBK ThrottDEN
Junior & Senior82Jonas van CaeneghemDe HalterNLD
Junior & Senior82Wissam KhalilA.I.RDEN
Junior & Senior87Dmitriy LisitsynAlsiaDEN
Junior & Senior87Benjamin EggertsenHerning BrydeklubDEN
Junior & Senior97Dawid ZakrzewskiDe HalterNLD
Junior & Senior97Aleksander HansenBK OdinDEN
Junior & Senior97Daniel IrelandBK ThrottDEN
Junior & Senior97Kenneth MadsenAK.DANDEN
Junior & Senior97Hamudi HassanHerning BrydeklubDEN
Kvinde, Women46JIRKU MarketaKladnoCZE
Kvinde, Women46Emelie ToftAK JydenDEN
Kvinde, Women50BUBLIKOVA KamilaKladnoCZE
Kvinde, Women53Olga ZakrzekskaDe HalterNLD
Kvinde, Women57Sara JensenBK OdinDEN
Kvinde, Women57RICHTEROVA LudmilaKladnoCZE
Kvinde, Women57ZBORILOVA TerezaKladnoCZE
Kvinde, Women62Karina Bruun NielsenFFIDEN
Kvinde, Women62Alina KharchenkoBK OdinDEN
Kvinde, Women62Clara Johansen StuhrAarsDEN
Kvinde, Women68Jessica Boe NielsenFFIDEN
Kvinde, Women68KIS MarieKladnoCZE
Kvinde, Women68Lærke KierkegaardKIF BrydningDEN
Kvinde, Women68VEDLICHOVA AnnaKladnoCZE
Kvinde, Women68Freja Willumsen AK HerosDEN
Kvinde, Women68Sofie BachAK JydenDEN
Kvinde, Women68Aniat LachinovaFauske AtletklubbNOR
Kvinde, Women72Isak Bø RørnesFauske AtletklubbNOR
Pige, Girls25Vera GaasTV- Meppen 1912 e.V.GER
Pige, Girls29Mina Lindås HansenLørenskogNOR
Pige, Girls33Nomi Øbro AK HerosDEN
Pige, Girls33Sarah Gyldendal DavidsenFFIDEN
Pige, Girls33Kari BjergeHalden AKNOR
Pige, Girls39Elena MakarFagersta Championship Sports CenterSVE
Pige, Girls39Aisjat SjallajevaFauske AtletklubbNOR
Pige, Girls39PINKASOVA EliskaKladnoCZE
Pige, Girls39Aida LachinovaFauske AtletklubbNOR
Pige, Girls39Tilia Enea VangsteinLørenskogNOR
Pige, Girls42Mirijam Lindås HansenLørenskogNOR
Pige, Girls46Aleria Lindblom FernandezKävlinge Furulunds BrottarklubbSVE
Pige, Girls46Saga SvenssonEIASVE
Pige, Girls46Natálie MazálkováOLYMP PrahaCZE
Pige, Girls46Lea-Sophie PreußlerSAV TorgelowGER
Pige, Girls50Alberte ValbakAK JydenDEN
Pige, Girls50RATAJOVA JolanaKladnoCZE
Pige, Girls58Britt ChristensenKIF BrydningDEN
Pige, Girls58Anna NeuberováOLYMP PrahaCZE
Pige, GirlsBayramova MadinaASV KarthauseGER
Pige, GirlsBoutov ValerieASV KarthauseGER
Pige, GirlsFicher EwgenijaASV KarthauseGER
Pige, GirlsBaulin ViliannaASV KarthauseGER
Pusling, Kids24Timi GnatenkoAarsDEN
Pusling, Kids24Gustav StaalAK JydenDEN
Pusling, Kids24Muslim BorchigovAK FremDEN
Pusling, Kids26CERVIN DanielKladnoCZE
Pusling, Kids26KASAL PetrKladnoCZE
Pusling, Kids26Kevin SkantzKungsbacka BrottarklubbSVE
Pusling, Kids26Hjalte D. KlavsenFFIDEN
Pusling, Kids26Matti TranholmThor VejgaardDEN
Pusling, Kids26Richard WeigandtVfL WolfhagenGER
Pusling, Kids26Stanislaw ZoltowskiHerning BrydeklubDEN
Pusling, Kids26Filip PyzaraBK VikingDEN
Pusling, Kids29Karlo DanielsenBK VikingDEN
Pusling, Kids29Semön BernwaldTV- Meppen 1912 e.V.GER
Pusling, Kids29Victor SchödinKävlinge Furulunds BrottarklubbSVE
Pusling, Kids29Abdul-Rahman DalnaevTV- Meppen 1912 e.V.GER
Pusling, Kids29Damian HelmutTV- Meppen 1912 e.V.GER
Pusling, Kids29Johan ViveFFIDEN
Pusling, Kids29William Vinther ThaarupFFIDEN
Pusling, Kids29Henning LawrenzHAC StralsundGER
Pusling, Kids29PATEK AloisKladnoCZE
Pusling, Kids29Frederik SøgaadNr. Aaby brydeklubDEN
Pusling, Kids29Malthe Rasmussen AK HerosDEN
Pusling, Kids31Maxim KarkhaninTV- Meppen 1912 e.V.GER
Pusling, Kids32Mohammed Adballah_x000D_
Malik Adballah
AK HermodDEN
Pusling, Kids32VITEK PetrKladnoCZE
Pusling, Kids32Elias SchödinKävlinge Furulunds BrottarklubbSVE
Pusling, Kids32DOLEZAL JosefKladnoCZE
Pusling, Kids32Maxim SpiricKungsbacka BrottarklubbSVE
Pusling, Kids32Sylvester JakobsenFFIDEN
Pusling, Kids32Ajub KhizriyevKIF BrydningDEN
Pusling, Kids32Alexander HunchykOLYMP PrahaCZE
Pusling, Kids32Robin PanáčekOLYMP PrahaCZE
Pusling, Kids32Mansur ArdujevAK FremDEN
Pusling, Kids32Storm SørensenAlsiaDEN
Pusling, Kids32SISKA RadekKladnoCZE
Pusling, Kids32Isak KjeldAlsiaDEN
Pusling, Kids32Daniel NaukhanovAK FremDEN
Pusling, Kids35Denni YusupovKIF BrydningDEN
Pusling, Kids38Dominik WeobelHerning BrydeklubDEN
Pusling, Kids38TOBOLA DominikKladnoCZE
Pusling, Kids38Alexander Rudy AK HerosDEN
Pusling, Kids38Tabaev AkhmadVainakh EssalemBEL
Pusling, Kids38Taylan GluchHAC StralsundGER
Pusling, Kids42Felix GervigBK OdinDEN
Pusling, Kids42Erik VirrankariOLYMP PrahaCZE
Pusling, Kids42Mohammed AbdurrahmanDe HalterNLD
Pusling, Kids47Adrian Arnkiel JensenHerning BrydeklubDEN
Pusling, Kids47Patrik NovákOLYMP PrahaCZE
Pusling, Kids47WASSERBAUER KvidoKladnoCZE
Ungdom, Cadets45Bers Idal TimirbievBK Atlas FredrikstadNOR
Ungdom, Cadets45Ibragim VakhaevBK Atlas FredrikstadNOR
Ungdom, Cadets45Dominik PyzaraBK VikingDEN
Ungdom, Cadets45Emil Jakobsen AK HerosDEN
Ungdom, Cadets48Julian Arne SlåstadLørenskogNOR
Ungdom, Cadets48Frederik MathiesenAK JydenDEN
Ungdom, Cadets51Cael KahleTopper Wrestling ClubUSA
Ungdom, Cadets51Lars LetvikLørenskogNOR
Ungdom, Cadets51Matti StoltHAC StralsundGER
Ungdom, Cadets51Alexander Øbro AK HerosDEN
Ungdom, Cadets51Rasambek BisultanovHerning BrydeklubDEN
Ungdom, Cadets51Mate TothSlovakiaSVK
Ungdom, Cadets55Jonathan HallénKävlinge Furulunds BrottarklubbSVE
Ungdom, Cadets55Pontus StåhlKävlinge Furulunds BrottarklubbSVE
Ungdom, Cadets55Oskar StåhlKävlinge Furulunds BrottarklubbSVE
Ungdom, Cadets55Alex ToftAK JydenDEN
Ungdom, Cadets55Tobias LarsenFauske AtletklubbNOR
Ungdom, Cadets55ZVOLANEK MatějKladnoCZE
Ungdom, Cadets55Husein SangiriyevAlsiaDEN
Ungdom, Cadets55Magnus RasmussenNKCDEN
Ungdom, Cadets55Saba TekbuchavaSAV TorgelowGER
Ungdom, Cadets60Brian Kurt SantiagoNKCDEN
Ungdom, Cadets60KORINEK JanKladnoCZE
Ungdom, Cadets60Rasmus UlriksenNKCDEN
Ungdom, Cadets60Odin KarlsenFauske AtletklubbNOR
Ungdom, Cadets60Mouskhabov BilalVainakh EssalemBEL
Ungdom, Cadets60Junior MC DonaldDe HalterNLD
Ungdom, Cadets60Amgad AlabadiAK JydenDEN
Ungdom, Cadets60MIKSA PatrikKladnoCZE
Ungdom, Cadets60Isak Braseth RindalFauske AtletklubbNOR
Ungdom, Cadets65Baybatirov MuslimVainakh EssalemBEL
Ungdom, Cadets65David KriegTV- Meppen 1912 e.V.GER
Ungdom, Cadets65Fabian FriskKävlinge Furulunds BrottarklubbSVE
Ungdom, Cadets65Oscar BertelsenAlsiaDEN
Ungdom, Cadets65David EdisultanovNKCDEN
Ungdom, Cadets65Henry AmbornTopper Wrestling ClubUSA
Ungdom, Cadets65Jeff MølholtNKCDEN
Ungdom, Cadets65KORAN JiřiKladnoCZE
Ungdom, Cadets65OLIVA JanKladnoCZE
Ungdom, Cadets65Vitus HansenBK ThrottDEN
Ungdom, Cadets65Daniel PedersenBK ThrottDEN
Ungdom, Cadets65BENC JanKladnoCZE
Ungdom, Cadets65Vano HaruntunjanA.I.RDEN
Ungdom, Cadets71Theodor DavidsenLørenskogNOR
Ungdom, Cadets71Soorosh SabriBK ThrottDEN
Ungdom, Cadets71Magne Karlsen DahlFauske AtletklubbNOR
Ungdom, Cadets71Jonas JohansenBK ThrottDEN
Ungdom, Cadets71Benjamin HansenFauske AtletklubbNOR
Ungdom, Cadets71Akhayad YusopovKIF BrydningDEN
Ungdom, Cadets71ZELENKA MichalKladnoCZE
Ungdom, Cadets71Filip JozefákOLYMP PrahaCZE
Ungdom, Cadets71Tabaev IbrahimVainakh EssalemBEL
Ungdom, Cadets71Michael MazálekOLYMP PrahaCZE
Ungdom, Cadets71Ladiszlav HuszarovicsSlovakiaSVK
Ungdom, Cadets80Marckus SchøderKIF BrydningDEN
Ungdom, Cadets80Gergo SzerencsesSlovakiaSVK
Ungdom, Cadets80Laszlo SzerencsesSlovakiaSVK
Ungdom, Cadets80STOFKO MartinKladnoCZE
Ungdom, Cadets92Mark SzarvasSlovakiaSVK
Ungdom, Cadets110Benjamin LindhardtBK ThorDEN
Ungdom, Cadets110Gega TetradzeSAV TorgelowGER
Ungdom, Cadets110Martin LaurincsikSlovakiaSVK
Ungdom, CadetsBayramov ElhanASV KarthauseGER
Ungdom, CadetsTkatschenko DennisASV KarthauseGER
Ungdom, CadetsBershauer DanielASV KarthauseGER
Ungdom, CadetsPankovskij WladASV KarthauseGER
Ungdom, CadetsHerfort DanielASV KarthauseGER


Invitations

Program

Friday 18th of January

18:00 – 21:00     Weight-in and medical control –
Sauna will be available one hour before weight-in.

Saturday 19th of January

08:00 – 08:30      Weight-in and medical control –
Sauna will be available one hour before weight-in.

09:30                     Referee meeting

10:00                    Competition start

12:00 – 14:00      Lunch buffet

Arm wrestling

Ved dette års Kolding Cup vil der være en workshop med Armbrydning Danmark som er optaget i Danmarks Brydeforbund.

Armbrydning Danmark medbringer et armbrydningsbord, så der vil være god mulighed for at teste overarmene og få en snak med repræsentanter fra Armbrydning Danmark

Kontakt

Kolding Cup

Ambolten 2-4
DK-6000 Kolding,
Denmark
Phone +45 31 48 73 68